Öküz arabası satışları artırdı

Öküz arabası satışları artırdı
Öküz arabası satışları artırdı
KARS (AA) - Sarıkamış'ta bir esnaf, marketinin önüne eski dönemlerde kullanılan öküz arabası koyarak hem araç parkını engelledi hem de ilgi çekerek...

KARS (AA) - Sarıkamış'ta bir esnaf, marketinin önüne eski dönemlerde kullanılan öküz arabası koyarak hem araç parkını engelledi hem de ilgi çekerek satışlarını artırdı.

Kent merkezindeki Halk Caddesi üzerinde market işleten Saim Ulusoy (50) yaptığı açıklamada, eskiden kullanılan öküz arabasını hem ilgi çekmek hem de market önüne sürekli araç parkı olmasını engellemek için böyle bir şey yaptığını söyledi.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğünü anlatan Ulusoy, "Eski öküz arabası tekerleri buldum, Sanayide bir ustaya geri kalan ahşap kısmını yeniden yaptırdım. Marketin önüne getirdiğimde insanların çok hoşuna gitti. Genelde yaşlı adamlar eskiye olan özlemlerini gidererek anılarını tazeledi. Çocuklarda bu arabanın ne işe yaradığını büyüklerinden öğrendi. Tabi bu yoğun ilgi dükkanın satışlarına da yansıdı. Bir taraftan da araç parkı olmadığı için dükkanın önü sürekli açık kaldı. İnşallah bu şekilde devam ederiz" diye konuştu.

Ulusoy, öküz arabasına karpuz ve diğer meyveler koyarak süslemeyi de ihmal etmedi.


    ETİKETLER:

    kent

    ,

    esnaf