Ramazan ayı

Ramazan ayı
Ramazan ayı
KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, ramazan ayının tüm İslam alemine sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni...

KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, ramazan ayının tüm İslam alemine sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ettiğini bildirdi. 

Yurdakoş, ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ramazan ayının bereket ve paylaşımı da beraberinde getirdiğini aktardı.

Ramazan ayında manevi duyguların zirveye ulaştığını vurgulayan Yurdakoş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan ramazan, insanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de yoksulların halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattıkları, paylaşma ve dayanışma ayıdır. Ramazan ayı boyunca kültürümüzün güzel örneklerini göstererek, tüm ülkemizde olduğu gibi Kars'ta da barış, huzur, refah ve mutluluğa katkı sağlama kararlılığımızı yineleyeceğiz.

Halkımızın bu mübarek ayda daha fazla dayanışma içinde olacağına yürekten inanıyoruz. Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran ramazan, mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'in ilk ve son ayetlerinin yeryüzüne indiği mucizelerle dolu bir aydır. Ramazan, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir."