Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
KARS (AA) - AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Uçum, mesajında, bugün Anadolu halkları arasındaki...

KARS (AA) - AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uçum, mesajında, bugün Anadolu halkları arasındaki bin yıllık ittifakı bozmaya çalışan güçlerle karşı karşıya olduklarını belirtti.

 Anadolu'nun et ve kemik gibi iç içe geçmiş sosyal dokusunu parçalamaya çalışan operasyonlara maruz kalındığını ifade eden Uçum, açıklamasında şunları kaydetti:

"Böyle bir zamanda Türkiye halklarının barış ve birlik içinde olması kendimizi korumanın tek ve gerçek yoludur. Ancak barışımızı sağlayarak birliğimizi koruyup güçlendirerek Anadolu halklarının Türkiye toplumuna dönüşümünü sağlayabiliriz. Ve ancak halklarımızın bileşeni olan toplum üzerinden Türkiye milletinin yeniden inşa sürecini tamamlayabiliriz. İşte böylesine tarihi bir inşa sürecinde bayramlarımızın pozitif rolü sosyal bütünleşmemiz açısından son derece önemlidir. Bu bayramın, bütün bayramlarımızın, ülkemize ait tüm yapıcı ve geleceğe uzanan geleneklerimiz, göreneklerimiz ve değerlerimizin barışımızı sağlamaya, birliğimizi güçlendirmeye katkı sunacağına inanıyorum."