Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
KARS (AA) - Kars'taki sağlık çalışanları Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde Op. Dr. Kamil Furtun'un uğradığı silahlı saldırı sonucu...

KARS (AA) - Kars'taki sağlık çalışanları Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde Op. Dr. Kamil Furtun'un uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etti.

Kars Harakani Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, Furtun için saygı duruşunda bulunarak Fatiha okudu.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Atıf Deniz, burada yaptığı basın açıklamasında, son günlerde manidar bir şekilde gündemi oluşturan ve maalesef meslektaşları Op. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan derin bir endişe ve üzüntü duyduklarını söyledi.

"Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz" diyen Deniz, "Bizler de bu emaneti en iyi şekilde sahip çıkabilme, sizlerin güvenini boşa çıkartmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilmeyecek şekilde gelişen tıp teknolojisinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesisimizde hizmet vermekteyiz. Ülkemizin sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Şifa sunan ellerin sahiplerinin her gün yastığa başını koyarken hastalarının sağlığı için aldıkları kararları gözden geçirip vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapatmadığına dikkati çeken Deniz, şöyle devam etti:

"Ne var ki üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp insanı duyguları istismar edenlere karşı da halkımızı ve sağlık çalışanlarını dikkatli olmaya çağırıyoruz."

Basın açıklamasının ardından sağlık çalışanları dağıldı.


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  şiddet

  ,

  Kamu

  ,

  Protesto

  ,

  Gece

  ,

  saldırı

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı