Sanatçı Kayahan'ın vefatı

Sanatçı Kayahan'ın vefatı
Sanatçı Kayahan'ın vefatı
- Kayahan'ın eğitim gördüğü Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki okulda üzüntü hakim -Okul müdürü Karabağ: "Kayahan Açar, babasının subay olması nedeniyle 1959-1960 yıllarında okulumuzda 4 ve 5. sınıfta eğitim görmüş. Bu sanatçımızın hayatını kaybetmesi bizi çok üzdü"

KARS (AA)  - Tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında vefat eden pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar'ın eğitim gördüğü Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Fevzi Çakmak İlkokulu'nda üzüntü hakim .

Öğrenciler, düzenlenen etkinlikte, okulda eğitim gören ünlülerin bulunduğu şeref köşesindeki Kayahan'ın fotoğrafının yanına gitar ve karanfil bıraktı.

Kayahan'ın son bestelerinden "Beni azat et" şarkısının sözlerini şiir olarak okuyan 5. sınıf öğrencisi Sudenaz Cümşit, duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Okul Müdürü Atakan Karabağ ise okulda birçok ünlünün eğitim gördüğünü, Kayahan Açar'ın da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Açar'ın ölüm haberi üzerine okulda anma etkinliği düzenlediklerini belirten Karabağ, "Kayahan Açar, babasının subay olması nedeniyle 1959-1960 yıllarında okulumuzda 4 ve 5. sınıfta eğitim görmüş. Bu sanatçımızın hayatını kaybetmesi bizi çok üzdü. Okulumuzun şeref köşesinde fotoğrafı bulunan onur duyduğumuz bir sanatçıydı. Okulumuzun içinde bir etkinlik düzenleyerek saygı ve sevgiyle andık, ruhu şad olsun" diye konuştu.

Öğrenciler de ünlü sanatçının hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntü duyduklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Hakim

  ,

  Ünlü

  ,

  Okul

  ,

  Şiir

  ,

  eğitim

  ,

  vefat

  ,

  kayahan