Sarıkamış 4. Tenis Turnuvası başladı

Sarıkamış 4. Tenis Turnuvası başladı
Sarıkamış 4. Tenis Turnuvası başladı
KARS (AA) -  Sarıkamış 4. Tenis Turnuvası yapılan açılış müsabakalarıyla başladı.Tenis Antrenörleri Ömer Kurtuluş ve Levent Tanyeri tarafından bu yıl...

KARS (AA) -  Sarıkamış 4. Tenis Turnuvası yapılan açılış müsabakalarıyla başladı.

Tenis Antrenörleri Ömer Kurtuluş ve Levent Tanyeri tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen turnuvaya 15 yaş üstü 25 kişi katıldı. 

Turnuvanın düzenleyicilerinden Kurtuluş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerin tenis sporunun bölgede yaygınlaşması açısından önem taşıdığını belirtti. 

Sarıkamış'ta yaz sporlarının alt yapısını oluşturmak için yaklaşık 5 yıldır çalışma yaptıklarını dile getiren Kurtuluş, şunları söyledi:

"Tenisin kısa sürede benimsenip yaygınlaşması bizleri sevindiriyor. Bunun için Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde her yıl kurslar açılıyor. Çocuklarımızın büyük ilgisini çekiyor. Amacımız antrenör arkadaşlarımızla birlikte kort tenisinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda mücadele edecek sporcu yetiştirmek. Bu manada geleneksel hale getirdiğimiz turnuvayı gelecek yıllarda daha geniş kapsamlı yapmayı hedefliyoruz."

Müsabakaların Sarıkamış Tenis Kortunda yapıldığı turnuva, 3 gün sürecek. 


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  ilçe