Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy:

Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy:
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy:
- "Sarıkamış'ta yapılan yatırımların yanı sıra yeni açılan modern işyerleriyle ilçenin çehresi her geçen gün değişiyor"

KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, yeni yatırımlar ve açılan modern işyerleriyle ilçenin çehresinin her geçen gün değiştiğini söyledi. 

Toksoy, ilçe merkezinde hizmete giren yeni yerinin açılışında yaptığı konuşmada, Sarıkamış'ın önemli bir değişim ve gelişim içinde olduğunu ifade etti. 

Bunda kamu ve belediye yatırımları kadar girişimcilerin kurdukları işletmelerin katkısı olduğunu dile getiren Toksoy, şunları kaydetti: 

"Şehitler diyarı ve turizmle özdeşleşen Sarıkamış'ta, son yıllarda devlet ve hükümet olarak ciddi yatırımlar yapıldı. Belediyemiz yapılan bu yatırımlara paralel olarak altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bizler ilçenin gelişmesi kalkınması için çaba sarf ederken, esnafımız da kendilerini yenileyerek modern işyerleri açmaya başladı. Sarıkamış'ta yapılan yatırımların yanı sıra yeni açılan modern işyerleriyle ilçenin çehresi her geçen gün değişiyor. Zaten belediye olarak yeni imar planıyla vatandaşlarımızın yapacağı yatırımlarının önünü açtık ve her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Bu bağlamda ilçemizi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlere en güzel hizmeti sunacağımız güzel bir Sarıkamış'ı yeniden yapılandırıyoruz."

Açılışa, Ağrı İl Genel Meclisi Üyesi Hanali Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdal Karakurt, Atakan Karabağ, AK Parti İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri Faruk Yavuz ve Akın Karadağ ile kurum amirleri de katıldı.