Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy, mesaj yayımladı

Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy, mesaj yayımladı
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy, mesaj yayımladı
KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Toksoy mesajında,...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Başkan Toksoy mesajında, basının, çağdaş demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu, dünyanın dört bir yanında cereyan eden gelişmeleri kamuoyuna doğru, tarafsız ve en hızlı bir şekilde aktarma konusunda önemli bir misyon üstlendiğini aktardı.

Demokratikleşmenin özgür, bağımsız ve tarafsız basınla daha sağlam temellere oturtulacağını belirten Toksoy, ülkelerin gelişmesi ve kalkınmasında, toplumsal bilinç oluşmasında yazılı ve görsel medyanın öneminin her geçen gün arttığını kaydetti.

Toksoy, mesajında şunlara yer verdi:

"Burada önemli olan gazetecilik mesleğinin ahlaklı, toplumun değer yargılarıyla örtüşen şekilde yapılarak toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine katkı sunmaktır. Basın mensuplarının kişilik haklarına saygılı, gerçek tarafsız yalın habercilik anlayışıyla görev yapması toplumumuzda hoşgörü adalet ve doğrulunun tesisinde çok ciddi etkisi olacaktır. Bu görev ve sorumluluk bilinciyle mesleklerini icra eden gazeteci arkadaşlarımıza da kamu kurumlarının, vatandaşların destek vermesi, yardımcı olması lazım. Bu vesileyle öncelikle Sarıkamış ve Kars'ta, yurtiçi ve yurtdışında halkın ortak sesini, doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla dile getirip, kamuoyunun beklentilerini yansıtmak suretiyle gece gündüz fedakarca çalışan, bütün basın emekçilerinin bayramını kutluyorum."


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  Gazeteci

  ,

  adalet

  ,

  başkan

  ,

  yalın