Sarıkamış Belediyesi makine parkına yeni araç

Sarıkamış Belediyesi makine parkına yeni araç
Sarıkamış Belediyesi makine parkına yeni araç
KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi makine parkına yeni katılan iş makinesi ekskavatör ve büyük çöp kamyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.Belediye...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi makine parkına yeni katılan makinesi ekskavatör ve büyük çöp kamyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Belediye Garajında düzenlenen törene, Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Belediye Meclisi üyeleri ile işçiler katıldı.

Toksoy, makine parkının bir yıl içinde yeni alınan araçlarla önemli ölçüde yenilenerek güçlendirildiğini söyledi.

Eski araçların hem iş görmediğini hem de masraflarının çok olmasından dolayı makine parkını yenilemeye devam edeceklerini ifade eden Toksoy, "Belediyemiz ilk defa yöremize uygun lastikli ve tam donanımlı ekskavatör makinesine ile Çevre Bakanlığımızın hibe ettiği büyük çöp kamyonunu makine parkına kattı. Önümüzdeki günlerde büyük kapasiteli bir loder, iki hafriyat kamyonu, iki kamyonet, bir silindir, bir dört çeker pikap hizmete girecek" dedi.

İller Bankasından 1,5 milyon lira  kredi kullandıklarını dile getiren Toksoy, tam donanımlı 24 metre uzunluğunda merdiveni olan itfaiye aracını da Belediyeler Birliğinden hibeyle aldıklarını onu da yakın zamanda hizmete sunacaklarını ifade etti.

Toksoy, "İş yapmak için bu makineleri çok zor şartlarda aldık. Bu nedenle benim operatör arkadaşlardan isteğim makinelere kendi malları gibi baksınlar. Sarıkamış'a hep beraber güzel hizmetler sunalım. Bu makinelerin alımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurban kesilerek dua edildi.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Kredi

  ,

  Kurban

  ,

  lira

  ,