Sarıkamış BESYO'da sınav heyecanı

Sarıkamış BESYO'da sınav heyecanı
Sarıkamış BESYO'da sınav heyecanı
KARS (AA) - Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) 2015-2016 eğitim-öğretim yılı özel yetenek sınavları...

KARS (AA) - Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) 2015-2016 eğitim -öğretim yılı özel yetenek sınavları başladı.

BESYO Spor Salonunda başlayan sınavlara 312'si kadın , bin 409'u erkek olmak üzere toplam bin 721 aday başvurdu. Yaklaşık 10 gün sürecek sınavlarda başarılı olan 230 kişinin BESYO'ya girebileceği aktarıldı.

BESYO Müdürü Doç. Dr. Ali Dursun Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada,  sınavların her yıl olduğu gibi şeffaf yapıldığını söyledi.

Hazırlanan parkurda her adayın iki sınav hakkı olduğunu belirten Aydın, sınavların ortalamasına göre puanlama yapıldığını ifade etti.

Aydın, şöyle konuştu:

"Sınav parkuru gayet kolay bir parkur. Bütün sınavlar, lonjin sistemi ve kamera kayıtlarıyla yapılıyor. Ayrıca yapılan sınavları bütün adaylar kurduğumuz ekranlardan anında izleyebiliyor. Bu sene beden eğitimi öğretmenliğine, 28 kadın, 42 erkek, spor yöneticiliğine 50 kadın 70 erkek, antrenörlük bölümüne, 15 kadın, 25 erkek katılacak. Toplam 230 arkadaşımız 4 yıl boyunca eğitim-öğretim görecek. Sınavlarda 60 akademik ve idari personel görev yapacak." 


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Aday

  ,

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Yetenek

  ,

  personel

  ,

  eğitim

  ,

  2015