Sarıkamış Devlet Hastanesinde uzman doktor sıkıntısı

Sarıkamış Devlet Hastanesinde uzman doktor sıkıntısı
Sarıkamış Devlet Hastanesinde uzman doktor sıkıntısı
KARS (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde yaşanan uzman doktor sıkıntısının...

KARS (AA) -  Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde yaşanan uzman doktor sıkıntısının vatandaşları olumsuz etkilediğini söyledi.

Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 50 yataklı hastanede ihtiyaç duyulan uzman doktorların olmayışı sebebiyle ilçe merkezi ve köylerde ikamet eden vatandaşların, kısıtlı imkanlarla Kars ve Erzurum'daki hastanelere gitmek zorunda kaldığını belirtti.

Koçak, şunları kaydetti:

"Sarıkamış halkının mağduriyetinin bir an önce giderilmesi için hastanede ihtiyaç duyulan dahiliye, kadın doğum, ortopedi, göz, çocuk , göğüs hastalıkları, anestezi, kulak burun boğaz, nöroloji, enfeksiyon ve üroloji doktorlarının atanması gerekmektedir. Ayrıca Başhekim Serdar Rodoplu'nun, Kars Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atanmasının ardından, hastanemize başhekim ataması da yapılmamıştır. Yetkililerin bu sorunlara bir an önce çözüm bulması gerekir."