Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde uzman doktor sıkıntısı iddiaları

Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde uzman doktor sıkıntısı iddiaları
Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde uzman doktor sıkıntısı iddiaları
KARS (AA) - Sarıkamış Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Osman Aydın, uzman doktor sıkıntısıyla ilgili kamuoyunda yanlış algı...

KARS (AA) ? Sarıkamış Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Osman Aydın , uzman doktor sıkıntısıyla ilgili kamuoyunda yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

Aydın, yaptığı açıklamada, doktor sorunu için ilgili her yere gerekli başvuruların yapıldığını vurgulayarak, tayin dönemlerinde bu tür sıkıntıların yaşandığını belirtti.

Hastanede 5 uzman doktorun tayininin çıkması, ayrıca hastanenin başhekimi ve kulak burun boğaz uzmanı Serdar Rodoplu'nun Kars Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne atanması nedeniyle uzman doktor ihtiyacı oluştuğunu ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Şu anda acil olan branşlardaki uzman doktor ihtiyacını gidermek için her türlü çaba sarf edildi. Yeni atamalarla ilk etapta bir ortopedi uzmanı ile 5 pratisyen doktor geleceğini öğrendik. Göz, radyoloji, çocuk ve göğüs hastalıkları branşları için ihtiyacımızı bildirdik. Bizler vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz. İnşallah kısa sürede bu sorunun çözüleceğini ümit ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  Çocuk