Sarıkamış, "Eksi 36 3. Off-Road Yarışları"na hazır

Sarıkamış, "Eksi 36 3. Off-Road Yarışları"na hazır
Sarıkamış, "Eksi 36 3. Off-Road Yarışları"na hazır
KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenecek "Eksi 36 3. Off-Road Yarışları" için hazırlıklar tamamlandı.Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış...

KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenecek "Eksi 36 3. Off-Road Yarışları" için hazırlıklar tamamlandı.

Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi, İl Özel İdaresi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 17-18 Ocak'ta "Kristal Kar Festivali" kapsamında "Eksi 36 3. Off-Road yarışları yapılacak.

Kars Eksi 36 Derneği Genel Sekreteri ve yarışma koordinatörü Doç. Dr. Erdoğan Uzlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sene üçüncüsü düzenlenecek yarışlarda Türkiye 'de ilk defa kış mevsiminde gece yarışları yapılacağını söyledi.

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nin 1. Etap oteller bölgesinde parkur çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Uzlu, şunları kaydetti:

"Eksi 36 Derneği olarak bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Eksi 36 Off-Road Yarışları için bütün hazırlıklarımızı tamamladık, cumartesi ve pazar günü yapılacak yarışlarla organizeyi tamamlamış olacağız. Türkiye'de ilk defa kar üzerinde gece yarışı yapacağız. Gece ışıklandırmalar yapılıyor ve ulusal markaların desteği ile gece yarışını gerçekleştireceğiz. Ankara , İstanbul , Trabzon, Giresun, Artvin, Erzurum, Iğdır, Erzincan, Kars ve birçok yerden gelecek yarışmacılarla uluslararası yarışmacıların da start aldığı bu yarışta Azerbaycan, Gürcistan ve İran'dan gelecek yarışmacılar da ilk kez gece etabında yarışacaklar. İnşallah Kars ve Sarıkamış'ımızı bu tür sportif aktivitelerle tanıtarak bölgemizin turizmine, ekonomisine katkı sunacağız. Bizlere destek veren Kars ve Sarıkamış halkına sonsuz teşekkür ediyoruz."

İki gün süreyle devam edecek Kristal Kar Festivali bünyesinde, Türk Halk Müziği Konseri, atlı kızak yarışları gibi aktiviteler de yer alacak.