Sarıkamış Gençlik ve Kültürevi Projesi

Sarıkamış Gençlik ve Kültürevi Projesi
Sarıkamış Gençlik ve Kültürevi Projesi
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamlığının Gençlik ve Kültür Evi Projesi onaylandı.Sarıkamış Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamlığının Gençlik ve Kültür Evi Projesi onaylandı.

Sarıkamış Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanıp Serhat Kalkınma Ajansı'na (SERKA) sunulan Sarıkamış Gençlik ve Kültür Evi Projesi kabul edildi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, projenin sosyal içerikli olduğu, gençlerin sosyo-kültürel gelişimi ve sağlıklı bir temelde sosyalleşebilmeleri,  demokratik toplumsal değerleri içselleştirebilmeleri ve çağdaş, uygar dünya ile eklemlenme sürecini sorunsuz yaşayabilmeleri için Sarıkamışlı gençlerde bilinç, duyarlılık, çoğulcu bir toplum yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla yapıldığı belirtildi.

10 ay sürecek projenin, müzik, resim, tiyatro gibi sanatsal etkinliklerin yürütülmesi, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması, bilim, kültür ve sanatta aydınlanmaya azalan ilginin yeniden canlandırılması hedefiyle hazırlandığı bildirilen açıklamada, projenin ilçe merkezindeki Kazım Karabekir Paşa İlkokulu yanında bulunan atıl durumdaki binanın yeniden yapılmasıyla hayata geçeği kaydedildi.