Sarıkamış halkı şair ve yazarlarla buluştu

Sarıkamış halkı şair ve yazarlarla buluştu
Sarıkamış halkı şair ve yazarlarla buluştu
KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi ile şair-yazar Coşkun Karabulut'un koordinasyonunda ilçeye gelen 15 şair ve yazar, köylülerle buluştu.Kent merkezine...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi ile şair-yazar Coşkun Karabulut'un koordinasyonunda ilçeye gelen 15 şair ve yazar, köylülerle buluştu.

Kent merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Hamamlı köyünü ziyaret eden şair ve yazarlar, okul bahçesinde çocuklar, gençler ve köylülerle bir araya geldi. Burada imzaladıkları kitaplarını köylülere hediye eden şair ve yazarlara, vatandaşlar da yöresel yemek ikramında bulundu.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla'da yaşayan Sarıkamışlı şair yazar Coşkun Karabulut'un koordinesi ve belediyenin katkılarıyla ilk defa şair ve yazarları köylülerle buluşturduklarını söyledi.

Belediye olarak ilçe merkezi ve köylerdeki bütün sosyal ve sportif faaliyetlere imkanlar dahilinde katkı sağlamaya çalıştıklarını beliren Toksoy, şöyle konuştu:

"Şair ve yazarlarımız ilk defa Sarıkamış'a geldiler. Hamamlı köyünde vatandaşlarımızla muhabbet edip köyün kültürünü, yöresel yemeklerini tanıdılar. Köydeki çocuklara, genç ve yaşlılara, kadınlara kendi kitaplarını imzalayıp hediye ettiler. Çok güzel bir etkinlikle beraber, büyük bir kültür alışverişi oldu. Köylülerimiz de bu etkinlikten mutlu olduklarını ifade ettiler."

Karabulut da bir Sarıkamışlı olarak bölgeye katkı sunmak için böyle bir etkinliği planladıklarını bildirerek, "Doğduğumuz yerlere hizmet verelim diye kafamda bir düşünce gelişti. Değerli yazar ve şair arkadaşlarımla bunu paylaştım. Onlar da çok memnun olduklarını, Sarıkamış'ı görmek istediklerini belirterek, çocukları, kadınları, yani insanları kitapla buluşturmayı düşündüler. İnsanlar hayatlarında ilk kez bir kitap okusun, bir yazardan ilk defa imzalı kitap alsın diye böyle bir organizasyonu başlattık" dedi.

Köylülerden Dinçer Yıldız ise hayatında hiç roman ve şiir kitabı okumadığını, ilk defa şair ve yazarlar sayesinde romanlarla buluşup kitap okumaya başlayacaklarını dile getirdi.