Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı

Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı
Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı
KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 2-4 Ocak'ta düzenlenen Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı anma etkinliklerinin ardından yazılı...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 2-4 Ocak'ta düzenlenen Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı anma etkinliklerinin ardından yazılı açıklama yaptı.

Toksoy, açıklamasında, Sarıkamış Harekatının, beyaz karanlığına kanla, canla yazılan büyük ve eşsiz bir destan olduğunu belirtti.

1914 yılı aralık sonunda Sarıkamış'ta verilen canların, kutsal vatan toprağının korunması ve kurtarılması gibi ulvi bir amaca yönelik önemli bir tarihsel olay olduğunu vurgulayan Toksoy, şunları kaydetti:

"Sarıkamış'ı sadakatle geleceğe taşımak ve dünyaya açmak için çalışıyoruz. Türkiye 'nin manevi başkenti olarak görüyor ve ona yakışan şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sizlerin katkıları ile her geçen gün değişiyor, her adımda büyüyoruz. Birer birer yarın için taşları yerine koyarak, tarihin hassasiyeti ile Sarıkamışımızı hak ettiği çizgiye taşıyoruz. Çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum."