Sarıkamış İçme Suyu Gölet Projesi

Sarıkamış İçme Suyu Gölet Projesi
Sarıkamış İçme Suyu Gölet Projesi
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla Kızılçubuk Deresinde yapımına başlanan gölet inşaatı devam ediyor.Orman ve...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla Kızılçubuk Deresinde yapımına başlanan gölet inşaatı devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Sarıkamış'a 8,5 kilometre uzaklıktaki Kızılçubuk Deresinde yaptırılan göletin zemin kazı çalışmaları sürüyor.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, yaptığı açıklamada, gölet inşaatı çalışmalarının hızlı ve aralıksız şekilde devam ettiğini belirtti.

İlçenin su sorunun uzun vadede çözecek projenin çok önemli olduğunu belirten Toksoy, şunları kaydetti:

"İlçemizde son yıllarda devletimizin, hükümetimizin büyük katkı ve destekleriyle önemli yatırımlar gerçekleşiyor. Gerek şehitler gerekse turizm adına ciddi projeler hayata geçiyor. Bununla paralel olarak da ihtiyaçlarda artıyor. Bu manada su kaynaklarımız içme suyu ihtiyacını karşılamıyor. İleriye dönük gelişmelerde düşünülerek İçme Suyu Gölet Projesi'nin yapımına karar verildi. Çalışmalar sağlıklı şekilde yürüyor."

Toksoy, projenin iki yıl içinde tamamlanmasıyla su sorununun tamamen çözüleceğini ifade etti.