Sarıkamış Kaymakamı Karaman, spor tesislerini inceledi

Sarıkamış Kaymakamı Karaman, spor tesislerini inceledi
Sarıkamış Kaymakamı Karaman, spor tesislerini inceledi
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yapımı devam eden spor tesislerini inceledi.Serhat Kalkınma Ajansı...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yapımı devam eden spor tesislerini inceledi.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından finanse edilen, Sarıkamış Kaymakamlığı'nın yapımını üstlendiği spor tesislerini inceleyen Kaymakam Karaman, kapalı ve açık futbol sahaları, antrenman sahası, tenis kortu ve sosyal tesisleri gezerek, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Karaman, ilçe için spor turizminin önemli olduğunu söyledi.

Tesislerin tamamlanmasıyla spor aktivitelerinin artacağını ifade eden Karaman, şöyle konuştu:

"Ekonomik açıdan bölge daha da gelişecek. Sarıkamış bundan sonra yalnızca kış turizmiyle değil, doğa, spor ve inanç turizmiyle de adını duyuracak. Özellikle yaz döneminde yüksek rakımda nefes açmak, futbol, voleybol, basketbol, tenis ve trekking sporu ile ilgilenenlerin ilk adresi olacak. Serhat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen bu proje tamamlandığında ilçemiz futbol kulüplerinin kamp tercihleri arasında ilk sıralarda yer alacak."