Sarıkamış Kaymakamlığından eğitim atağı

Sarıkamış Kaymakamlığından eğitim atağı
Sarıkamış Kaymakamlığından eğitim atağı
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamlığı, ilçe merkezi ve köylerinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına girecek bin 300 8. sınıf...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamlığı, ilçe merkezi ve köylerinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına girecek bin 300 8. sınıf öğrencisine kitap seti dağıttı.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, dağıtım töreninde öğrencilere yaptığı konuşmada, Sarıkamış'ta eğitim düzeyini üst seviyeler çıkartmak için bütün imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Sarıkamış'ı eğitim-öğretim alanında hak ettiği yere getirmek için büyük çaba gösterdiklerini belirten Karaman, şöyle konuştu:

"Eğitimle ilgili olarak şimdiye kadar hiçbir fedakarlıktan geri kalmadık. Sarıkamış'ta gerek okullarımızın fiziki şartları, gerekse materyaller konusunda son üç aydır güzel çalışmalar yaptık. Ayrıca okullarımızdaki öğretmen ve diğer personel sıkıntılarını büyük ölçüde çözdük. Hiçbir konuda desteğimizi esirgemedik. Bu tür çalışmalarımız inşallah devam edecek. İlçemizde bulunan 8. sınıf öğrencilerimize TEOG destek setleri dağıtımına başladık, hayırlı olsun. Öğrencilerimizin başarıları bizler için çok önemli, az da olsa katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize."

Daha sonra destek kitapları çocuklara dağıtıldı.