Sarıkamış Müftülüğü aşure dağıttı

Sarıkamış Müftülüğü aşure dağıttı
Sarıkamış Müftülüğü aşure dağıttı
KARS (AA) - Sarıkamış Müftülüğü, muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramında bulundu.Sarıkamış Gaziler Meydanında düzenlenen etkinlikte 2 bin kişiye...

KARS (AA) - Sarıkamış Müftülüğü, muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramında bulundu.

Sarıkamış Gaziler Meydanında düzenlenen etkinlikte 2 bin kişiye aşure dağıtıldı.

Aşure dağıtımına, Sarıkamış Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, Belediye Başkanı Göksal Toksoy, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Tugay Yalçın, İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Karaman, burada yaptığı konuşmada, zor dönemleri aşan bir millet olarak geçtiğimiz aylarda ülkenin ve ilçenin çok zor günler yaşadığını aktararak, şunları söyledi:

"Özellikle ilçemize yakışmayan olaylarla karşılaştık. Seçimin ardından inşallah ülkemizin huzuru, barışı daim olur. Bizlerin, Sarıkamış ahalisi olarak buradan tüm Türkiye'ye bugün vesilesiyle birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı göstermemiz gerekir. Sizlerle birlikte ilçemizi turizmde, eğitimde ve birçok alanda hak ettiği yere getireceğiz. Sarıkamış'ın Temmuz ayından itibaren kaybettiği hususları hızlı bir şekilde tamir edeceğiz. İlçemiz ve kayak merkezimiz kış turizmine hazır hale gelecek. Bunu da bu vesileyle duyurmak istiyorum."

Müftü Yelkovan da Kerbela'dan ayrılık, gayrılık, kin, nefret, değil, birlik ve beraberlik, sevgi, muhabbet ve hoşgörü çıkarılması gerektiğini belirterek, "Rabbim muharrem ayını vatanımız, milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile kılsın, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dua edilerek, protokol üyelerince vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Müftü Yelkovan ve müftülük çalışanları, etkinliğin ardından devlet hastanesi personeli ve hastaları da ziyaret ederek aşure ikram etti.