Sarıkamış şair ve yazarlarla buluştu

Sarıkamış şair ve yazarlarla buluştu
Sarıkamış şair ve yazarlarla buluştu
KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesiyle şair yazar Coşkun Karabulut'un koordinasyonunda ilçeye gelen 15 şair ve yazar, kent merkezindeki Gaziler...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesiyle şair yazar Coşkun Karabulut'un koordinasyonunda ilçeye gelen 15 şair ve yazar, kent merkezindeki Gaziler Meydanı'nda kurdukları stantta imza günü düzenleyerek programlarını tamamladı.

Şair ve yazar Çoşkun Karabulut, yaptığı açıklamada, Sarıkamış'a düzenledikleri 5 günlük gezi programının çok olumlu geçtiğini belirterek, Sarıkamış halkını şair, yazar ve kitaplarla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Programa 15 şair ve yazarla katıldıklarını ve Sarıkamış Belediye Başkanlığının destekleriyle ilk defa böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini aktaran Karabulut, şöyle konuştu:

" Türkiye 'nin farklı şehirlerinden şair ve yazar 15 arkadaşımızla birlikte Sarıkamış ve çevresindeki çocuklarımıza yazarlar imzalı kitaplarını vermek ve gençlerimizi kitapla buluşturmak için geldik. Aynı zamanda da vatandaşlarımız kitabını almış oldukları yazarlarla karşılaşmış oldular. Köylerdeki çocuklarımıza da kitaplardan hediye ettik, onlarda çok mutlu oldular. Bizler de onları kitaplarla buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Yazarlarımız da buralarda gördüklerini kitaplarında, öykülerinde, şiirlerinde yazacaklar. Sarıkamış'ın tanıtımında hem de halkın kitapla buluşmasını sağlamakta olan dernek başkanımız sayın Mehmet Taşar ve benle birlikte 8'i şair 7'si öykü yazarı arkadaşlarımızla geldik. Kıbrıs'tan gelen arkadaşlarımızda var. Bizlere büyük destek veren Belediye Başkanı Göksal Toksoy ve emeği geçenlere grup adına şükranlarımızı sunuyorum."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Hediye

  ,

  Şair

  ,

  yazar

  ,

  kent