Sarıkamış şehitleri anılıyor

Sarıkamış şehitleri anılıyor
Sarıkamış şehitleri anılıyor
- İçişleri Bakanı Ala: "Kar burada şehitlerimize kefen. Allahuekber Dağları da şehitlerimize kucak açmıştır. Allah onlara rahmet eylesin"

KARS (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Kar burada şehitlerimize kefen. Allahuekber Dağları da şehitlerimize kucak açmıştır. Allah onlara rahmet eylesin" dedi.

Bakan Ala, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen " Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" adlı yürüyüşte gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarıkamış Harekatı sırasında 90 bin askerin şehit olduğunu anımsattı.

İslam evlatlarının Allahuekber Dağları'nda şehit olmasının ayrı bir değerlendirmeye tabii tutulması gereken bir olay olduğunu ifade eden Ala, vatandaşlar ve gençlerle birlikte şehitlerin hatırasına saygı duyduklarını göstermek amacıyla yürüyüşü düzenlediklerini kaydetti.

"Kar burada şehitlerimize kefen. Allahuekber Dağları da şehitlerimize kucak açmıştır. Allah onlara rahmet eylesin" diyen Ala, kendilerinin de vatandaşlarla beraber şehitleri yad ettiğini sözlerine ekledi.