Sarıkamış'ta 14 din görevlisi belge aldı

Sarıkamış'ta 14 din görevlisi belge aldı
Sarıkamış'ta 14 din görevlisi belge aldı
KARS (AA) - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde din görevlilerine yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim kursunun ilk etabı...

KARS (AA) - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde din görevlilerine yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim kursunun ilk etabı Sarıkamış ilçesinde tamamlandı.

Sarıkamış Müftülüğünde görevli 14 imam , 160 saatlik eğitimi başarıyla bitirdi.

Bir lokantada düzenlenen sertifika programına katılan  İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, imamlara, kurs boyunca gösterdikleri özveri nedeniyle teşekkür etti.

Hafızaları dinç tutmak ve sağlıklı bilgi akışını sağlamak için eğitimin çok önemli olduğunu belirten Yelkovan, şöyle konuştu:

"Din hizmeti veriyor olmamızdan dolayı Allah'a ne kadar hamd etsek azdır. Din hizmetini sağlıklı, doğru sunabilmek, insanların beklentilerine olumlu cevap verebilmek için yaşadığımız bilgi çağını da  göz önünde bulundurarak, her gün biraz daha kendimizi geliştirmek ve yenilemek zorundayız. Bu farkındalığı oluşturmak için Diyanet İşleri Başkanlığımızın başlattığı kurslar çok anlamlı ve yerinde. Kurs süresince eski bilgilerinize kattığınız yeni bilgilerle, bundan sonra ki din hizmetlerinizde daha da üstün bir performans sağlayacağınıza yürekten inanıyorum."

Ardından Yelkovan, 14 imama katılım belgesi verdi.