Sarıkamış'ta belediyeden don uyarısı

Sarıkamış'ta belediyeden don uyarısı
Sarıkamış'ta belediyeden don uyarısı
KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi, sıfırın altında seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşları su saatleri ve şebekelerinin zarar görmemesi için...

KARS (AA) ? Sarıkamış Belediyesi, sıfırın altında seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşları su saatleri ve şebekelerinin zarar görmemesi için tedbirli olmaları konusunda uyardı. 

Sarıkamış Belediyesi Fen İşleri Müdürü Muhammed Budak, yaptığı açıklamada, hava ısısının geceleri sıfırın altında 17 dereceye kadar düştüğü ilçede, vatandaşların su saat ve şebekelerinin donmaması önlem almaları gerektiğini belirtti. 

Ev içi ısısı su şebekelerinin geçtiği bölgelerde düşük olan vatandaşların, dona karşı banyo ve tuvaletlerdeki muslukları az miktarda akıntılı bırakmalarını öneren Budak, şunları kaydetti: 

"Aksi takdirde şebekenin donması kaçınılmaz olur. Eğer şebeke donarsa donan su borularına kesinlikle sıcak dökülmemesi, boru bağlantıları ve sayaçlarının üstüne kesinlikle pürümüzle, tüple, elektrik aksamlarıyla her hangi bir çalışma yapılmaması gerekir. Böyle durumlarda müdürlüğümüze bağlı ekiplere haber verilerek doğru müdahalenin yapılması sağlanmalıdır."