Sarıkamış'ta "Bizim Gibi, Çocuk Gibi" şiir dinletisi

Sarıkamış'ta "Bizim Gibi, Çocuk Gibi" şiir dinletisi
Sarıkamış'ta "Bizim Gibi, Çocuk Gibi" şiir dinletisi
KARS (AA) - Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına "Bizim Gibi,...

KARS (AA) - Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına "Bizim Gibi, Çocuk Gibi" adlı şiir dinletisi düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Yılmaz, Okul Müdürü Atakan Karabağ, öğretmen ve öğrencilerle çok sayıda vatandaş katıldı.

Okul Müdürü Karabağ, yüzyıllık geçmişe sahip okulda sanatsal ve kültürel etkinliklere ayrı bir önem verdiklerini söyledi.

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitler anısına düzenlenen şiir dinletisinde minik yüreklerin heyecanını hep birlikte yaşadıklarını belirten Karabağ, şöyle konuştu:

"23 Nisan'ı dünya çocuklarına armağan eden Atamızı, şehitlerimizi şiirlerimizle anıyor ve yad ediyoruz. Bu arada okulumuzda okumuş ve geçen günlerde hayatını kaybeden ünlü sanatçımız Kayahan'ı da şiirlerle andık. Ben eğitim camiasında çok şanslı bir müdür olduğumu düşünüyorum. İnanılmaz yetenekli, çalışkan bir kadroya sahibim. Bu manada okulumuzun adına, şanına yakışır birçok faaliyeti başarıyla yürütüyoruz. Ayrıca her etkinlikte arkamızda güçlü veli desteği olduğunu unutmuyoruz. Bizlere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından öğrencilerin okuduğu şiirler, salonda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Minik öğrencilerin profesyoneller gibi yürekten ve etkili şiirler okuması katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Sarıkamış Muhtarlar Derneği ile Sarıkamış Sarı Koza Girişimci Ev Kadınlar Derneği tarafından öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği program, müzik öğretmeni Sibel Bulut'un seslendirdiği türkülerle son buldu.