Sarıkamış'ta Çanakkale şehitleri için saygı yürüyüşü yapıldı

Sarıkamış'ta Çanakkale şehitleri için saygı yürüyüşü yapıldı
Sarıkamış'ta Çanakkale şehitleri için saygı yürüyüşü yapıldı
KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim gören 200 öğrenci, Çanakkale şehitleri için saygı yürüyüşü...

KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim gören 200 öğrenci, Çanakkale şehitleri için saygı yürüyüşü düzenledi.

Kars yolundaki Sarıkamış Allahuekber Şehitleri Anıtı'na yürüyen 200 öğrenci, Çanakkale şehitleri ve bütün şehitler için anıta karanfil bırakıp saygı duruşunda bulunduktan sonra dua etti.

Etkinliği organize eden Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Murat Kılıçbey, yaptığı açıklamada, ocak ayında Sarıkamış şehitleri için yürüyüş ve saygı nöbeti etkinliği düzenlediklerini anımsattı.

Bugün de Çanakkale şehitleri için saygı yürüyüşünde bulunduklarını, genç nesillerin dimağında Çanakkale ve Sarıkamış ruhunu canlı tutmak için bu tür etkinler yaptıklarını belirten Kılıçbey, "Şehitlerimizin ruhuna uygun saygı yürüyüşü yaptıktan sonra ve Allahuekber Şehitlik Anıtı'na geldik, dua ettik. Bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi her zaman yüreğimizde yaşatacağız. Bizlere destek veren rektörlüğümüze, akademik kadroya ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Yürüyüşe katılan Okul Müdürü Yüksel Koçak da "Sarıkamış'taki 90 bin şehitten Çanakkale'deki 250 bin şehide selam olsun" diyerek yürüyüş grubuna bütün şehitler için dua ettirdi.

Öğrencilerden Büşra Doğan ise yüz yıl değil bin yıl geçse Çanakkale'nin geçilmeyeceğini belirterek, "Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Onları minnet ve saygıyla anıyoruz" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  Bugün

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  genç

  ,

  Selam