Sarıkamış'ta engelli kadın "yılın annesi" seçildi

Sarıkamış'ta engelli kadın "yılın annesi" seçildi
Sarıkamış'ta engelli kadın "yılın annesi" seçildi
KARS (AA) - Sarıkamış'taki dernekler, bedensel ve zihinsel engelli kadını yılın annesi seçti.Sarıkamış Sarıkoza Girişimci Ev Hanımları Derneği ile...

KARS (AA) - Sarıkamış'taki dernekler, bedensel ve zihinsel engelli kadını yılın annesi seçti.

Sarıkamış Sarıkoza Girişimci Ev Hanımları Derneği ile Sarıkamış Muhtarlar Derneği tarafından belirlenen bedensel ve zihinsel engelli 6 çocuk annesi 47 yaşındaki Nergiz Boztoprak, yılın annesi seçildi

Bedensel engelli eşi Abdullah Boztoprak ile 25 yıllık evlilik hayatında sağlıklı 6 çocuk dünyaya getirerek onları büyük fedakarlıklarla büyüten Boztoprak'ı Tepe Mahallesi'ndeki evinde ziyaret eden dernek yetkilileri, çeşitli hediyeler verdiği Boztoprak'ın Anneler Günü'nü kutladı.

Sarıkoza Girişimci Ev Hanımları Derneği Başkanı Derya Sadi, yaptığı açıklamada, ailenin Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan evde, sağlanan yardımlarla yaşamaya çalıştığını belirtti.

Sadi, Sarıkamış'ın en fedakar annesi olarak Nergiz hanımı yılın annesi seçtiklerini ifade ederek, "Nergiz abla hem bedensel hem zihinsel özürlü ve konuşamıyor. Ayrıca kocası da bedensel engelli. Bu sıkıntılara rağmen 6 tane pırıl pırıl çocuk doğurup bu evde yetiştirmeye çalışıyor. Biz de bu nedenle kendisini yılın annesi seçtik" dedi.