Sarıkamış'ta İlköğretim Haftası kutlandı

Sarıkamış'ta İlköğretim Haftası kutlandı
Sarıkamış'ta İlköğretim Haftası kutlandı
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde İlköğretim Haftası düzenlenen programla kutlandı. Hafta dolayısıyla Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na İlçe...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde İlköğretim Haftası düzenlenen programla kutlandı.

Hafta dolayısıyla Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz tarafından çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu.

Halk Eğitim Merkezinde devam eden programda, 29 Eylül İlkokulu ile Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencilerince şiirler okundu ve halk oyunları gösterisi yapıldı.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, etkinlikte yaptığı konuşmada, Sarıkamış'taki ilk ve orta öğretim okullarında eğitim seviyesini daha üst seviyelere çekmek için hep beraber çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

Başarı elde etmenin tek yolunun, planlı, programlı ve çok çalışmaktan geçtiğini belirten Karaman, şunları kaydetti: 

"Devletimiz son yıllarda eğitime öğretime daha büyük önem ve destek vermeye başladı. Modern ülkeler eğitime gereken önemi gösteriyor. Ne olursa olsun, öğrencilerimiz öğretmenlerimizin sözlerinden çıkmadan üzerine düşeni yapmalılar. Velilerimiz, öğrencilerini takip edecekler. Öğretmenlerimiz de yalnızca okul duvarları içinde değil, öğrencisini her zaman her yerde takip edecek. Bu noktada herkes üzerine düşeni yaparsa başarı ulaşılmaz noktada değildir."

İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz da geleceğin güvencesi olarak tanımladıkları çocukları, teknoloji üreten, o teknolojiyi insanlığın yararına kullanmayı bilen, dinamik, özgüveni yüksek, ülkenin kalkınmasına, gelişmesine katkı sağlayacak bireyler olarak yetiştirmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Etkinliğe, Sarıkamış Garnizon ve 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Yetgin, Belediye Başkanı Göksal Toksoy ile kurum amirleri de katıldı.