Sarıkamış'ta Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi çalışmaları

Sarıkamış'ta Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi çalışmaları
Sarıkamış'ta Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi çalışmaları
KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde "Sarıkamış Harekatı, Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi" inşaatı devam ediyor.Belediye Başkanı...

KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde "Sarıkamış Harekatı, Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi" inşaatı devam ediyor.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezin inşaatının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Alt yapı ve temel beton işlerinin büyük ölçüde tamamlandığını belirten Toksoy, şunları kaydetti:

"Şu anda inşaat planlanan şekilde hızla sürüyor. Ay yıldız etrafında üç ayrı kubbe şeklinde yapılan inşaatın omurgalarını oluşturan karkas demirlerin montajına başlandı. İklim koşullarının da göz önüne alınarak yapılan çalışmalarla, inşallah önümüzdeki yıl şehitleri anma etkinliklerine yetiştirilecek. Ayrıca her türlü engelli vatandaşımız hiçbir sorunla karşılaşmadan bu merkezi gezebilecek şekilde projelendirildi. Bu tesisler tamamlandığında Sarıkamış'ta, Çanakkale gibi binlerce, milyonlarca insanın ziyaret edebileceği yer haline gelecek ve bölgeye ekonomik ve sosyolojik açıdan çok önemli katkı sağlayacak."

Toksoy, merkezin maliyetinin yaklaşık 42 milyon liraya mal olacağını sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  Belediye

  ,

  İnşaat

  ,

  engelli