Sarıkamış'ta kan bağışı kampanyası

Sarıkamış'ta kan bağışı kampanyası
Sarıkamış'ta kan bağışı kampanyası
KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında 150 ünite kan toplandı.Türk Kızılayı Doğu Anadolu Bölgesi Erzurum...

KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında 150 ünite kan toplandı.

Türk Kızılayı Doğu Anadolu Bölgesi Erzurum Kan Merkezi Müdürlüğü ekiplerince organize edilen kampanyaya, kamu çalışanları ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada kan bağışı bilincinin her geçen gün yaygınlaştığını söyledi.

İdareciler ve vatandaşlar olarak Türk Kızılayı'na daha çok destek vermek için kan bağışı kampanyalarının sıkça yapılması gerektiğini belirten Toksoy, "Kan bağışlamak hayat kurtarmaktır. Kan herkese her an lazım olacak çok önemli bir şeydir. Vatandaşlarımız empati yaparak bu konuda daha çok duyarlılık göstermesi gerekir. Bizler idareciler olarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.

Kan bağışında bulunan Cuma Karakurt da kan bağışının aslında herkesin insanlık görevi olduğunu, Türk Kızılayı'ın depolarında sürekli kan mevcut olmasının, ihtiyacın anında giderilmesini sağlayacağını ifade etti.