Sarıkamış'ta kayak merkezindeki yangın

Sarıkamış'ta kayak merkezindeki yangın
Sarıkamış'ta kayak merkezindeki yangın
- Sarıkamış Kaymakamı Karaman: "Yanan telesiyej istasyonunun sezona yetişmesi için bütün kamu kurumları olarak yoğun çaba sarf ediyoruz" - "İnşallah elbirliğiyle bu zor günleri hep birlikte atlatarak, şehitler diyarı ve turizm cenneti ilçemizi hak ettiği yere getireceğiz"

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca kundaklanması sonucu yanan Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi telesiyej istasyonunun sezona yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf etiklerini belirtti. 

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Yönetim Kurulu, Sarıkamış Kaymakamı Karaman, Belediye Başkanı Göksal Toksoy ve Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay'ın katılımıyla toplandı. 

Karaman, toplantıda yaptığı konuşmada, Sarıkamış'ta son yıllarda yapılan kamu ve özel sektör yatırımlarıyla turizmde önemli aşamalar kaydedildiğini belirtti. 

Sarıkamış'ın tarihi, doğası ve turizm potansiyeliyle Türkiye'nin doğudaki göz bebeği olduğunu dile getirerek Karaman, terör örgütünün de saldırılarıyla bu potansiyeli ve gelişmeyi hedef aldığını ifade etti. 

Karaman, bölücü terör örgütün 2. etap istasyonundaki kundaklaması sonucu tesiste oluşan hasarın çok üzücü olduğunu ama bunun en kısa sürede giderileceğini belirterek, şunları kaydetti: 

"Olayın hemen ardından Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız devreye girerek gerekli destek ve katkıyı sağladı. Ardından Kars Valimiz Sayın Günay Özdemir'in koordinesinde hasar tespiti ve tesisin en hızlı şekilde yenilmesi için çalışma başlatıldı. Yanan telesiyej istasyonunun sezona yetişmesi için bütün kamu kurumları olarak yoğun çaba sarf ediyoruz. İnşallah el birliğiyle bu zor günleri hep birlikte atlatarak şehitler diyarı ve turizm cenneti ilçemizi hak ettiği yere getireceğiz." 

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy da yanan tesiste onarım çalışmalarına belediyenin tüm olanak, ekipman ve personeliyle katkı sağlayacaklarını bildirdi.