Sarıkamış'ta kayak pistleri kışa hazırlanıyor

Sarıkamış'ta kayak pistleri kışa hazırlanıyor
Sarıkamış'ta kayak pistleri kışa hazırlanıyor
- Tesis Müdürü Özbey, "Kayak severler 10 santimetre karda bile kayak yapabilecek"

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde bulunan, yerli ve yabancı turistlerin gözde merkezi olan Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki pistler, kayak sezonuna hazırlanması için çalışma başlatıldı.

Kars Sarıkamış Kültür ve Turizm Anonim Şirketi Genel Müdürü Sacit Özbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşan kış mevsimi öncesinde bütün pistlerde temizlik ve tesviye çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Kayak merkezinin sarıçam ormanları arasında, uzun kayak pistleri ve kristal kar kalitesiyle kayak tutkunlarının vazgeçilmez yeri olduğunu belirten Özbey, şöyle konuştu:

"Kar yağar yağmaz kayak severlere en erken kayak imkanı sunmak için böyle bir çalışmayı yapıyoruz. 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezimiz'de toplam uzunlukları 25 kilometre olan 8 slalom, 1 snowboard pist bulunuyor. Kar yağana kadar 20 personelimizle bir taraftan yabani yetişen otları çim biçme makinesiyle temizliyor, engebeli yerleri de tesviye ederek çok düzgün temiz bir zemin oluşturuyoruz. Dolayısıyla kayak severler 10 santimetre karda bile kayak yapabilecek. Bu manada yaptığımız bu önemli çalışmayla Türkiye 'de ilk kayak yapılan merkez biz oluyoruz."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Turizm

  ,

  Kayak

  ,

  kış

  ,

  kültür

  ,

  kar