Sarıkamış'ta konut ve işyeri inşaat yatırımları

Sarıkamış'ta konut ve işyeri inşaat yatırımları
Sarıkamış'ta konut ve işyeri inşaat yatırımları
KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 2015 itibariyle kent merkezinde yapımına başlanan inşaat sayısında geçen yıllara göre artış...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 2015 itibariyle kent merkezinde yapımına başlanan inşaat sayısında geçen yıllara göre artış olduğunu söyledi.

Toksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede devlet yatırımlarının artması ve turizm alanındaki gelişmelerin inşaat sektörünün önünü açtığını anlattı. 

Sarıkamış'ın tarih  ve doğa bakımından önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Toksoy, "İlçemiz tarihi, doğası ve turizmiyle bölgenin ve ülkemizin önemli yerlerinden biri. Son iki yılda hükümetimizin ve belediyemizin gerek alt yapı gerekse turizm amaçlı yaptığı yatırımlarla ilçemizin çehresi değişti, değişmeye devam ediyor" dedi.

Toksoy, Sarıkamış'ın her geçen gün daha da modernleştiğini vurgulayarak, vatandaşların ev ve iş yerlerini yenilediğini, geçen yıl 50 olan inşaat sayısının bu sene 100'e yaklaştığını ifade etti.

Toksoy, "Bu kentin ekonomisine, istihdamına önemli katkı sağlıyor. Biz de yasalar çerçevesinde ilçeye yatırım yapan herkese elimizden gelen katkıyı sağlıyoruz. İnşallah kısa sürede ilçenin altyapı ve  çevre düzenlemesi tamamlayacağız. Bu çalışmalar tamamlandığında ilçemiz hak ettiği yere gelecektir" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Yatırım

  ,

  İnşaat

  ,

  Tarih

  ,

  doğa

  ,

  ,

  kent

  ,

  2015