Sarıkamış'ta kuşlar için yuva asıldı

Sarıkamış'ta kuşlar için yuva asıldı
Sarıkamış'ta kuşlar için yuva asıldı
KARS (AA) - Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan kış ayları sebebiyle kuşlar için yaptırılan yuvaları asmaya başladı.Sarıkamış Orman...

KARS (AA) - Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan kış ayları sebebiyle kuşlar için yaptırılan yuvaları asmaya başladı.

Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü Merkez Bölge Şefi Halil Çıngıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaban hayatının korunmasıyla birlikle sağlıklı ormanlar oluşturmak için yapılan çalışmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Böcekçil kuşları orman içinde himaye etmek ve onların çoğalmalarına yardımcı olmak için ahşap kuş yuvaları yaptırılarak ormanlık alanda ağaçlara astıklarını belirten Çıngıl, şöyle konuştu:

"Sarıkamış, kış memleketi olduğundan dolayı kuşlar kışın dışarıda kalmasın diye şimdiden yuvalarını hazırlıyoruz. Aynı zamanda buradaki kuş popülasyonunu arttırarak ormana zarar veren böceklerle etkin bir mücadelede bulunuyoruz. Bir hektarlık alana 5 adet kuş yuvası koyuyoruz. Sarıkamış ormanlık alanı, 5 işletme şefliğine bölünmüştür. Her şefliğe 200 adet kuş yuvası tahsis edildi. İlk aşamada bin adet kuş yuvası koyulacak. Daha sonra bin adet daha asmayı planlıyoruz."


  ETİKETLER:

  orman

  ,

  kış

  ,

  kuş