Sarıkamış'ta "Let it Snow" Projesi

Sarıkamış'ta "Let it Snow" Projesi
Sarıkamış'ta "Let it Snow" Projesi
KARS (AA) - Sarıkamış Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri katıldıkları "Let it Snow" Projesi kapsamında "eTwinning" sertifikalarını aldı.Sarıkamış...

KARS (AA) - Sarıkamış Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri katıldıkları "Let it Snow" Projesi kapsamında "eTwinning" sertifikalarını aldı.

Sarıkamış Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürü Atakan Karabağ, yaptığı açıklamada, Avrupa 'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning'e, Sarıkamış Fevzi Çakmak İlkokulu olarak, Kars'ta yürütülen "Let it Snow" adlı projeyle katılarak sertifika aldıklarını söyledi.

İngilizce Öğretmeni Ceren Akkol koordinatörlüğünde 3. ve 4.sınıf öğrencilerinden oluşan grubun yaklaşık 4 ay süreyle bu projeye hazırlandığını ifade eden Karabağ, şunları kaydetti:

"Kars Ölçülü Şehit Turgay Salgar İlkokulunun başlattığı 'Let it Snow' isimli projeyi inceledik ve projeye katılma kararı aldık. 'Let it Snow' Kars bölgesindeki okulların katılıp, desteklediği bir eTwinning projesi. Projedeki amaç karın hayatımıza nasıl yansıdığını çeşitli yollarla aktarmaktı. Öğrencilerimiz, karton ve plastikten yaptıkları kardan adam, kar taneleri ve çeşitli figürleri üretti. Projeye katılan diğer öğrencilerle sosyalleşerek İngilizce'yi daha etkin bir şekilde kullanmayı öğrendi. Bunun yanı sıra yeteneklerini sergileyip, keyifli zamanlar geçirdi. Kars Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokulunda düzenlenen sergide çalışmalarımızı sunduk."


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  İngilizce

  ,

  Avrupa

  ,

  kar