Sarıkamış'ta muhtarlar derneği açıldı

Sarıkamış'ta muhtarlar derneği açıldı
Sarıkamış'ta muhtarlar derneği açıldı
KARS (AA) - Sarıkamış Muhtarlar Derneği, mahalle ve köy muhtarlarına hizmet vermek üzere açıldı.Kaymakam Muhammed Gürbüz, Şehit Binbaşı Bedir...

KARS (AA) - Sarıkamış Muhtarlar Derneği, mahalle ve köy muhtarlarına hizmet vermek üzere açıldı.

Kaymakam Muhammed Gürbüz, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Caddesi'ndeki derneğin açılışında yaptığı konuşmada, ilçeye ilk geldiğinde kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek, kentin sorunlarını çözmeye görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Sarıkamış'ta 55 köyün olduğunu bu köylerin hiç birisinin Sarıkamış ile ticari ve sosyal bağlarının istenilen seviyede olmadığını tespit ettiklerini ifade eden Gürbüz, "Öncelikle muhtarlarımızın birlik, beraberlik ve dayanışmasının sonucunda açılan bu dernekte iyi bir diyalogla köy ve ilçe ticaretinin harmanlanmasına çok önemli katkı sağlayacaktır. Bizler de kamu kurumları esnaflarımız ve siyasi destekle ilçemizin ekonomisinin buradan dönmesini sağlayacağız" diye konuştu.

Muhtarların çok önemli yeri ve sorumlulukları olduğuna dikkat çeken Gürbüz, "Muhtarlarımız artık devletin en üst makamında sayın Cumhurbaşkanımız tarafından değer verilip ağırlanırken, bunun il ve ilçelerde hem değer verme hem de ödenek noktasında önemli yansımaları olacaktır" dedi.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy da Sarıkamış'ın artık her alan da gelişme trendini yakalayıp, bir marka haline  geldiğini kentin önünün açıldığını ifade etti.

Yaz döneminde önemli çalışmalara imza atılacağının altını çizen Toksoy, "Şehitliklerle ilgili projeler, kayak merkezinde suni karlama ve gondol projesi, Sarıkamış'ın içme suyu, kanalizasyon ve yol yapımı projelerini tamamladık. Kısa sürede hayata geçireceğiz. Buna ilaveten yaşam ve ticaret merkezi projesi, geniş kapsamlı hayvan pazarı gibi projeler art arda hizmete girecek" şeklinde konuştu.

İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan'ın yaptığı duanın ardından derneğin açılışı gerçekleştirildi.

Dernek binasında toplantı salonu, özellikle köylerden gelen bayanlar için oturma odası, kütüphane ve bilardo masalarının olduğu salonlar yer alıyor.