Sarıkamış'ta öğrenciler çevre bilinci konusunda bilgilendirildi

Sarıkamış'ta öğrenciler çevre bilinci konusunda bilgilendirildi
Sarıkamış'ta öğrenciler çevre bilinci konusunda bilgilendirildi
KARS (AA) - Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, 29 Eylül İlkokulu birinci sınıf öğrencilerine çevre bilinci konusunda eğitim...

KARS (AA) - Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, 29 Eylül İlkokulu birinci sınıf öğrencilerine çevre bilinci konusunda eğitim verildi.

Sarıkamış Orman İşletmesi Müdür Yardımcısı Tekin Işık, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, okullarda çocuklara çevre bilinci konusunda eğitim verdiklerini söyledi.

İlkokullardan başlayarak çevre ve geri dönüşümün önemini bu tür etkinliklerle anlatmak istediklerini ifade eden Işık, şöyle  konuştu:

"Evlerden, okullardan, sanayi tesislerinden geri dönüştürülebilecek her türlü malzemenin daha sonra sanayi tesislerinde çeşitli ürünlere dönüştürüldüğünü ve bu bilincin çocuklarda yerleşmesi noktasında çalışmalarda bulunmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği okullarda öğrencilere geri dönüşüm konusunda görsel destekli eğitim veriyoruz. Çocuklarımıza geri dönüşümle çevremizin, ormanlarımızın ne kadar öneme sahip olduğunu ekonomiye sağladığı katkıyı anlatıyoruz. Etkinliklerimiz bütün okullarda devam edecek."

Konuşmanın ardından, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıldı.