Sarıkamış'ta okul servis araçları denetlendi

Sarıkamış'ta okul servis araçları denetlendi
Sarıkamış'ta okul servis araçları denetlendi
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde, okul servis araçları denetlendi. Sarıkamış'ta, köylerden ilçe merkezine öğrenci taşıyan okul servisleri, İlçe Milli...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde, okul servis araçları denetlendi.

Sarıkamış'ta, köylerden ilçe merkezine öğrenci taşıyan okul servisleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz ve Şube Müdürü Atakan Karabağ'ın da katıldığı denetimde, araçların "Milli Eğitim Bakanlığı Taşımalı Eğitim Yönetmeliği" ve "Okul Servis Araçları Yönetmeliğine" uygunluğu kontrol edildi. 

Yılmaz, yaptığı açıklamada, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte öğrencilerin köylerinden sağlıklı bir şekilde getirilip götürülmesi için servis araçlarının uygunluğunu denetlediklerini belirterek, şunları kaydetti: 

"Yeni eğitim öğretim yılı için ihale kazanan servis araç sürücülerinin kış şartlarında çok dikkatli ve duyarlı davranması konusunda uyarılarda bulunduk. Gerçekleştirilen denetimlerde servis araçlarında emniyet kemeri, kış lastiği takıp takmadığı, okul servisi yazıları gibi materyaller kontrol edildi. Öğrencilerin emanet edildiği okul taşıtlarının kaza yapmamaları ve kurallara uymaları konusunda denetimler, eğitim öğretim dönemi boyunca artarak devam edecek. Kurallara uymayanların servisi iptal edilecek."