Sarıkamış'ta park yapımı tamamlandı

Sarıkamış'ta park yapımı tamamlandı
Sarıkamış'ta park yapımı tamamlandı
KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi'nin talebi üzerine TOKİ konutları bölgesine park yapıldı.Parkta incelemelerde bulunan Sarıkamış Belediye...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesi'nin talebi üzerine TOKİ konutları bölgesine park yapıldı.

Parkta incelemelerde bulunan Sarıkamış  Belediye Başkanı Göksal Toksoy, yaptığı açıklamada, ilçenin her alanda gelişmesi, güzelleşmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

İlçenin gerek altyapı sorunlarıyla gerekse sosyal tesisler anlamında İller Bankası'ndan büyük destek gördüklerini ifade eden Toksoy, şunları kaydetti:

"Tarihiyle doğasıyla şehitler diyarı memleketimizin en başta altyapı sorunu, konut sorunu ve çevre düzenlemeleriyle ilgili ciddi problemleri var. Yaklaşık bir yıldır bu sorunları hükümetimizin büyük katkılarıyla proje üreterek çözmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda TOKİ konutlar bölgesinde bizlerin talebini kırmayarak böyle güzel bir tesisi bizlere kazandıran İller Bankası yönetimine ilçem adına teşekkür ediyor."

Yaklaşık dört dönümlük arazi üzerine yapılan parkta, dinlenme yerleri, çocuk oyun parkı, tenis kortu, voleybol, basketbol ile kültür fizik hareketlerin yapılacağı spor alanları bulunuyor.