Sarıkamış'ta spor tesisleri yapılacak

Sarıkamış'ta spor tesisleri yapılacak
Sarıkamış'ta spor tesisleri yapılacak
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde sporun 12 aya yayılması ve üst düzey sporcu yetiştirilmesi için yapılacak tesisler konusunda fizibilite çalışmalarına...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde sporun 12 aya yayılması ve üst düzey sporcu yetiştirilmesi için yapılacak tesisler konusunda fizibilite çalışmalarına başlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak, yaptığı açıklamada, bölgede elit kayakçıların yetişmesi için gerekli altyapının hazırlanması adına yaz aylarında sporcuları aktif tutmak amacıyla yeni tesislere ihtiyaç duyulduğunu anımsattı.

Özellikle kayak sporunun gelişmesi ve altyapının oluşması yönünde yapılacak tesis ve parkurların çok önemli olduğunu vurgulayan Koçak, "Bölgede kayaklı koşu parkurları, snowboard ve alp disiplini kayakçılar için paten ve kaykay pistleri, bu projeye ait poligonlarında eklenerek yaz ve kış biatlon faaliyetlerinin yapılması planlanmaktadır" dedi.

Farklı spor branşlarının sezon öncesi hazırlık kamplarının önemli bir aşaması olan yüksek irtifa kamplarının ilçede yapılabilmesi  için çalışmaların başlatıldığını ifade eden Koçak, şunları kaydetti:

"Mevcut spor tesislerinin yanında, planlanan kayak eğitim parkurlarını da kapsayacak şekilde bu tür antrenman  faaliyetlerine yardımcı olacak fitness, çerter, sauna, havuz, bisiklet ve orman içi koşu parkurları ilçemizin yaz turizminde de tanınması açısından önemli bir yere sahiptir. Yapacağımız projelerin hayata geçmesi halinde Sarıkamış, spor turizminde Türkiye 'de ve dünyada çok önemli bir merkez olacaktır."

Koçak,  söz konusu projelerin hayata geçmesi için kamu kurumlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının ve siyasilerin desteklerini beklediklerini belirtti.