Sarıkamış'ta sürücülere ramazan uyarısı

Sarıkamış'ta sürücülere ramazan uyarısı
Sarıkamış'ta sürücülere ramazan uyarısı
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde trafik ekipleri, ramazan ayı dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücüleri uyardı.İlçe girişindeki...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde trafik ekipleri, ramazan ayı dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücüleri uyardı.

İlçe girişindeki Karayolları bakım şefliği mevkisinde uygulama yapan ekipler, durdurdukları araç sürücülerine broşür dağıtarak dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Nurettin Can Şenol, belirli zamanlarda yaptıkları trafik uygulamalarını ramazan dolayısıyla arttırdıklarını söyledi.

Ramazanda hava sıcaklığının artması ve oruç nedeniyle sürücülerin dikkat dağılması yaşayabileceğini vurgulayan Şenol, şunları söyledi:

"Önemli olan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir. Yaz aylarının sıcak olması ve ramazan ayı nedeniyle oruçlu olarak trafiğe çıkan sürücülerimizi yorgunluk, uyuşukluk ve uyku halinden dolayı trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıyoruz. İlçe Emniyet Müdürlüğü  olarak sürücülerin olumsuz bir durum yaşanmaması için trafik kurallarına uymalarını, emniyet kemerlerini mutlaka takmalarını ve hız yapmamalarını istiyoruz."