Sarıkamış'ta "Temiz Çevrem" kampanyası

Sarıkamış'ta "Temiz Çevrem" kampanyası
Sarıkamış'ta "Temiz Çevrem" kampanyası
KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesinin yürüttüğü "Temiz Çevrem" kampanyasının çalışmaları sürüyor.Kent merkezinde her gün farklı okullardan 500 öğrenci,...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediyesinin yürüttüğü "Temiz Çevrem" kampanyasının çalışmaları sürüyor.

Kent merkezinde her gün farklı okullardan 500 öğrenci , çevre temizliği yaparak kampanyaya destek veriyor.  Belediye ekipleri de temizlik yapan öğrencilere, şapka, eldiven, çöp torbası ile kumanya dağıtıyor.

Kampanya kapsamında, Şehit Fikret Gündüz İlkokul öğrencileri, kent merkezinde temizlik yaptı.

İlçe Belediye Başkanı Göksal Toksoy, yaptığı açıklamada, temizlik seferberliğinin büyük yankı bulduğunu belirterek, toplumun her kesiminden katılım olmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Kampanyanın yağmurlardan dolayı uzatıldığını anımsatan Toksoy, "Okullarımız büyük bir katılımla kampanyaya destek veriyor. Öğrencilerin çevreye karşı duyarlı olmalı. Ayrıca bu toprakların şühedanın yattığı kutsal topraklar olduğunun önemini daha fazla aşılamak gerekir. Çünkü şehitler yalnızca bu ilçenin dağlarında yatmıyor. Kentin her karış toprağında şehitlerimiz var. Bu nedenle şehitlerimize ve çevremize karşı sorumlu olduğumuzu unutmamamız lazım" diye konuştu.

Toksoy, kampanyanın ilçe merkezinin ardından Hançerli Düzü ve Sarıkamış Kars yolu üzerindeki Allahuekber Şehitlik Anıtı alanının tamamının temizlenmesinin ardından sona ereceğini sözlerine ekledi.