Sarıkamış'ta TOKİ yapımı

Sarıkamış'ta TOKİ yapımı
Sarıkamış'ta TOKİ yapımı
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşları konut edindirmek amacıyla 2. Etap Proje...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşları konut edindirmek amacıyla 2. Etap Proje kapsamında 308 konutun yapımına başlandı.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, yaptığı açıklamada, Hançerli düzü mevkinde yapılacak TOKİ konutlarıyla, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olacağını ve kentin de modern bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Sarıkamış'ın yapılan yatırımlarla her alanda büyük bir atılım yaptığını belirten Toksoy, şunları kaydetti:

"Sarıkamış, doğası, tarihi, kültürü ve turizmiyle bölgenin ve Türkiye 'nin önemli bir ilçesidir. Buranın alt yapı ve çevre düzenlemesi, kentsel dönüşüm projelerini Kaymakamlığımızla birlikte hızla hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını daha üst seviyeye çıkarmak için modern konutlar inşa etmek zorundayız. Bu manada çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. TOKİ 2. Etap Proje kapsamında yapımına başlanan 308 konut maksimum 30 ayda bitirilecek. Belediye olarak tahsis ettiğimiz yerlerde bundan sonra 3. ve 4. etap projeleri de devam edecek. Hedefimiz konut sayısını bin 500'e çıkarmak. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor."