Sarıkamış'ta turizme ağırlık verilecek

Sarıkamış'ta turizme ağırlık verilecek
Sarıkamış'ta turizme ağırlık verilecek
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, bölgedeki turizm faaliyetlerinin istenilen düzeyde olabilmesi için tanıtım ve reklam konusuna daha...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, bölgedeki turizm faaliyetlerinin istenilen düzeyde olabilmesi için tanıtım ve reklam konusuna daha çok ağılık verilmesi gerektiğini söyledi.

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) ile KOSGEB'in ortaklaşa hazırladıkları proje kapsamında 2-4 Nisan'da Azerbaycan'ın Bakü kentinde düzenlenen 14'ncü Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nı değerlendiren Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuarda çeşitli görüşmeler yaptıklarını ve izlenimler edindiklerini söyledi.

Kars bölgesinin turizm potansiyelini üst seviyelere taşımak için tanıtım ve reklam çalışmalarına daha çok ağırlık verilmesi gerektiğini ifade eden Gürbüz, şunları kaydetti:

"Kars, Sarıkamış ve bölgenin tarihi, turizmi ve doğal güzellikleriyle müthiş bir potansiyele sahip. Kent, ilçeleriyle birlikte içinde bulundurdukları bu turizm zenginliklerinin yeterince paylaşılamadığını, tanıtılmadığını düşünüyorum. Kamu , özel sektör, STK'lar olarak güç birliği oluşturma konusunda çok eksiğimiz var. Yanı başımızdaki komşularımız, Rusya , İran , Azerbaycan, Gürcistan ve Kafkaslardan yeterince turist bölgemizi ziyaret etmiyor. Bunun nedenlerini araştırıp zaman kaybetmeden alternatif çözümler üretmeliyiz. Önümüzde Gürcistan ve Moskova'da turizm fuarları açılacak. Bunun için tanıtım, reklam faaliyetleri için görsel dökümanları birleştirip ortaklaşa hareketle bir turizm çıkarması yapmak zorundayız."