Sarıkamış'ta ücretsiz üniversite kursu

Sarıkamış'ta ücretsiz üniversite kursu
Sarıkamış'ta ücretsiz üniversite kursu
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde lise mezunlarına yönelik ücretsiz LYS ve YGS kursları başladı.Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde lise mezunlarına yönelik ücretsiz LYS ve YGS kursları başladı.

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kurslar, Sarıkamış Şehit Fikret Gündüz Ortaokulu'nda başladı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atakan Karabağ, kursa başlayan üniversite adaylarına hitaben yaptığı konuşmada, Sarıkamış'ta üniversiteye hazırlanan gençlere bir nebze olsun katkı sağlamak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Kurslarda branşlarında ehil öğretmenlerin görev aldığını belirten Karabağ, "Lise mezunu olan arkadaşlarımızın kaygılarını ortadan kaldıracak bir çalışma yaptık. Hiç endişe etmeyin bizler, sizlerin üniversiteye girmeniz için her türlü fedakarlığı yapacağız. Sizlerin de kurslara riayet etmeniz ve disiplinli çalışmanız gerekir. Şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ümran Ekinci de kurslarının dershaneleri aratmayacağını hatta daha başarılı sonuçlar elde edeceklerini ifade ederek, öğrencilerin hayallerindeki üniversitelere yerleşmeleri için her türlü imkanı sunacaklarını kaydetti.

Kurslarda adaylara Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler gibi alanlarda hafta sonları 16 saat ders verilecek.