Sarıkamış'ta üniversite adaylarına kaynak kitap desteği

Sarıkamış'ta üniversite adaylarına kaynak kitap desteği
Sarıkamış'ta üniversite adaylarına kaynak kitap desteği
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören 12. sınıf öğrencilerine...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören 12. sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlanmaları amacıyla kaynak kitap dağıtımına başlandı.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Burada yetkililerden bilgi alan Kaymakam Karaman, geleceğin teminatı olan öğrencilerin üniversite sınavlarında başarılı olabilmeleri için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Başarıya ulaşmanın yolunun planlı, programlı çalışmadan geçtiğini ifade eden Karaman, şöyle konuştu:

"Bizler de sizin gibi bu sıralardan, bu sınavlardan geçtik. Şunu unutmayın arkadaşlar. Önce hedef belirlememiz lazım. Eğer hedefsiz yola çıkarsanız, pusulasız gemiye benzersiniz. Hedefinizde yüksek olacak. Kendinize göre en yüksek nereyi görüyorsanız, orayı hedefleyin. Hem okul hemde üniversite sınavları hazırlık çalışmalı yaptığınız için ağır sorumluluk altında olduğunuzu biliyorum. Bu nedenle sizler daha iyi hazırlanasınız diye kaynak kitaplarla destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah bu önümüzdeki sınavlarda ilçemizi, İlimizi alacağınız başarılarla gururlandıracaksınız. Şimdiden sınavların hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmaların ardından, öğrencilere kaynak kitaplar dağıtıldı.