Sarıkamış'ta vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı

Sarıkamış'ta vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı
Sarıkamış'ta vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı
KARS (AA) - Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürlüğü, son günlerde artan telefonla para ve kontör dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı.Polis ekipleri,...

KARS (AA) - Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürlüğü, son günlerde artan telefonla para ve kontör dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı.

Polis ekipleri, vatandaşları bilinçlendirmek amacı ile banka şubelerine ve halkın rahatlıkla görebileceği noktalara uyarıcı afişler yapıştırarak, el broşürü dağıttı.

İlçe Emniyet Müdürü Raşit Çilingir, yaptığı açıklamada, dolandırıcıların kendilerini hakim , savcı , polis gibi tanıtıp korkutarak, insani duyguları suistimal ettiklerini ve böylece insanları dolandırdıklarını söyledi.

Bu konuda vatandaşların bilinçli ve dikkatli olması gerektiğini belirten Çilingir, "Dolandırıcılar her geçen gün yeni bahane ve senaryo üretip, farklı yalanlarla vatandaşlarımızı kandırmayı dolandırmayı sürdürüyorlar. İnsanlarımız bu tür telefonlara kanmasınlar, cevap vermesinler. Zor duruma düşmeden polise her an başvurabilirler" diye konuştu.