Sarıkamış'taki kayak merkezine terör saldırısı iddiası

Sarıkamış'taki kayak merkezine terör saldırısı iddiası
Sarıkamış'taki kayak merkezine terör saldırısı iddiası
- Kars Valisi Özdemir: - "Sarıkamış'taki tesisin, tekrar faaliyete geçirilmesi için devletin bütün kurumları çalışmaktadır. En kısa zamanda tesis, Sarıkamış halkının ve ülke turizminin hizmetine sunulacaktır"

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca bazı bölümlerinin yakıldığı iddia edilen Sarıkamış Kayak Merkezi'nin tekrar faaliyete geçirilmesi için devletin bütün kurumlarının çalıştığını belirterek, "En kısa zamanda tesis, Sarıkamış halkının ve ülke turizminin hizmetine sunulacaktır" dedi. 

Özdemir, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin önemli turizm merkezlerinden olan tesise yapılan saldırının başta ilçe halkına, halkın ekmeğine ve aşına yönelik olduğunu söyledi.

Sarıkamış'ın ve Kars'ın geleceğinin yandığını belirten Özdemir, şöyle konuştu:

"Bölücü terör örgütü yaptığı eylemlerle bölge halkının geleceğini karartmaktadır. Demiryollarımıza, karayollarımıza, köprülerimize, doğalgaz boru hatlarına ve yol yapımında çalışan kamyonlar ve makinelerine saldırılar düzenleyip, yakıp yıkarak bölge halkının refah ve mutluluğunu yok etmeyi amaçlamaktadır.''

Özdemir, devletin bu tür eylemleri yapanlara er ya da geç cezalarını vereceğini kaydetti.

Devletin, bütün bu engellemelere rağmen vatandaşına hizmet götürmeye çalıştığını aktaran Özdemir, "Sarıkamış'taki tesisin, tekrar faaliyete geçirilmesi için devletin bütün kurumları çalışmaktadır. En kısa zamanda tesis, Sarıkamış halkının ve ülke turizminin hizmetine sunulacaktır.''

İlçedeki kayak merkezine, 3 gün önce bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen saldırıda, 2. Etap Dönüş İstasyonu, kumanda odası ve ahşap kafeterya binası yanarak kullanılamaz hale gelmişti.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Turizm

  ,

  Kayak

  ,

  İddia

  ,

  ilçe

  ,

  ülke

  ,

  ,

  hizmet