Sarıkamış'taki TOKİ konutları hızla yükseliyor

Sarıkamış'taki TOKİ konutları hızla yükseliyor
Sarıkamış'taki TOKİ konutları hızla yükseliyor
KARS (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sarıkamış ilçesinde dar gelirli vatandaşları konut edindirmek amacıyla 2. Etap Projesi...

KARS (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sarıkamış ilçesinde dar gelirli vatandaşları konut edindirmek amacıyla 2. Etap Projesi kapsamında yapımı süren 308 konut inşaatında çalışmaların aralıksız sürdüğü bildirildi.

Sarıkamış  Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hançerli Düzü mevkisindeki TOKİ konutlarının yapının hızla devam ettiğini belirterek, önümüzdeki yılın sonunda vatandaşların evlerine kavuşacaklarını ifade etti.

Sarıkamış'ın yapılan yatırımlarla hızla geliştiğini, buna bağlı olarak birçok alanda yeniden düzenleme yapılması gerektiğini dile getiren Toksoy, "İilçe merkezindeki bazı mahallelerde çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak ve vatandaşların daha sağlıklı mekanlarda yaşamalarına imkan sağlamak için bir taraftan kentsel dönüşüm çalışmaları, diğer taraftan da TOKİ ile koordineli konut yapımını sürdürüyoruz. Konutları yapan yüklenici firma ekibi çok hızlı ve gece gündüz demeden çalışıyor. Ben kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.