Serhat illeri İzmir'de tanıtılıyor

Serhat illeri İzmir'de tanıtılıyor
Serhat illeri İzmir'de tanıtılıyor
- SERKA, "Travel Turkey İzmir" fuarında açtığı stantla Kars, Sarıkamış ve Ağrı'dan turizmcileri, acente temsilcileri ve fuar ziyaretçileriyle buluşturdu - Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğanay: "Özellikle bölgenin yöresel lezzetlerini burada tanıtmak iyi bir fırsat olacak"

KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Kars, Sarıkamış ve Ağrı'dan turizm işletmecilerini, bu gün açılan Travel Turkey İzmir fuarında, turizm acenteleri ve ziyaretçilerle buluşturdu.

Kars, Sarıkamış ve Ağrı'dan turizmciler, SERKA organizasyonuyla bugün açılan ve 13 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek olan Travel Turkey İzmir fuarına katıldı. 

Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan "Travel Turkey İzmir" fuarının dokuzuncusunun,  gastronomi (yemek kültürleri) ana temasıyla düzenlendiğini belirtti. 

SERKA organizasyonuyla bölge illerinin ve yeme içme kültürünün bu fuarla tanıtım imkanının bulunacağını ifade eden Doğanay, şunları kaydetti: 

"Kars, Ağrı ve Sarıkamış'ta hizmet eden turizm işletmecileriyle böyle önemli bir fuarda buluşmak mutluluk verici. Özellikle bölgenin yöresel lezzetlerini burada tanıtmak için iyi bir fırsat oldu. İnşallah hayırlı olur. SERKA'ya böyle bir organizasyonda turizmcileri bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz."

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş da fuarın Kars ve Sarıkamış'ın tanıtılması için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu dile getirerek, "Travel Turkey İzmir fuarı tanıtım için çok önemli fuarlardan biri. Bu fuara, gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından çok sayıda katılımcı ve ziyaretçi geliyor. Biz de bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek bölgemizi tanıtmak istiyoruz" dedi.